Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Pracovno - tvorivé aktivity

Šikovník
Tvorivé aktivity sú predovšetkým zamerané na udržanie, príp. aj zlepšenie jemnej motoriky našich obyvateľov. Okrem toho sa výborne zabavia a ich výrobky spríjemňujú prostredie nášho Domova pri kríži.
 

 
 

Pracovno - tvorivý ateliér

Je skupinová činnostná terapia určená pre klientov obytných jednotiek. Stimuluje jemnú motoriku, pomáha využívať už osvojené schopnosti, podporuje sebestačnosť, kreativitu, fantáziu, spoločenský kontakt a tvorivé využívanie voľného času. Umožňuje výrobu jednoduchých výrobkov prostredníctvom rôznych výtvarných techník a materiálov.


Tematické programy a stimulácia

Skupinová pracovná činnosť zameraná na aktivizáciu a stimuláciu jemnej motoriky a zmyslového vnímania, udržiavanie samoobslužných schopností, spoločenský kontakt, podpora komunikácie a tvorivé využívanie voľného času formou programov zameraných na kreativitu, fantáziu, koncentráciu a pamäť. Ponúka možnosť zažiť dobrý pocit z vytvoreného diela, ocenenie od ostatných obyvateľov a uvoľnenie vnútorného napätia prostredníctvom terapeutických techník. Program je určený pre obyvateľov, ktorí vyžadujú sústavnú pomoc inej osoby. Výrobky sú využívané pri výzdobe interiéru. 


Cestovateľské okienko

Cestovateľské okienko je aktivita spojená s diskusiou, pre seniorov s ktorými spoznávame svet, rozširujeme si obzor a zoznamujeme sa s inými kultúrami a krajinami pomocou premietania.


Vlastná tvorba obyvateľov

V rámci pracovno-tvorivých činností organizujeme počas celého roka tvorivé dielne s cieľom podporovať tvorivých a kreatívnych obyvateľov, ale i tých, ktorí si chcú len tvorivo oddýchnuť. Pri činnosti sa využívajú rôzne výtvarné techniky, ktoré prezentujú umelci z rôznych výtvarných oblastí. Klienti si odnesú so sebou hotový výrobok a novú skúsenosť, ktorú môžu ďalej rozvíjať.
Fotogaléria Vlastná tvorba obyvateľov
 
Kontakt: Web redaktor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.8.2011 / 11.1.2018

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Aktivity
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa